Close menu
Close menu

Tunnistaudu

Kirjaudu

Etkö ole vielä jäsen?

Liity jäseneksi
Etusivu / Yhteystiedot

MAOL ry

Asemamiehenkatu 4
00520 Helsinki
puh. 050 436 6320 (9:00-15:00)
maol-toimisto@maol.fi
mfka@mfka.fi

Toimisto

Päivi Hyttinen
Toimistopäällikkö

Hallinto, koulutuspäivät
puh. 050 584 8416
e-mail. paivi.hyttinen@maol.fi

aino haavisto
viestintä- ja toimistoassistentti

Viestintä, koulutukset, Neljän tieteen kisat,
jäsenasiat ja yleiset asiat
puh. 050 436 6320
e-mail. aino.haavisto@maol.fi

Alli Hatva
Toimistoassistentti

MFKA:n asiakaspalvelu
puh. 050 339 6487
e-mail. alli.hatva@maol.fi

Jasmin Välimäki
Pedagoginen kehittäjä

MFKA:n asiat, MAOL²-oppimisympäristö
puh. 050 587 8444
e-mail: jasmin.valimaki@maol.fi

 


MAOLin mediakortti: Ilmoittajalle, tutustu lisäksi Dimensio-verkkolehtemme mediakorttiin.

Hallitus

Tarja Ylivuori
Puheenjohtaja, MAOL ry

puh. 0400 187 827
e-mail. tarja.ylivuori@maol.fi
MAOL-Rauma ry

Martta Hakamies
I varapuheenjohtaja

Talous
e-mail. martta.hakamies@maol.fi
MAOL-Helsingin kerho ry

Tuula Havonen
II varapuheenjohtaja

Koulutustoimikunnan puheenjohtaja
puh. 044 746 0847
e-mail. tuula.havonen@maol.fi
MAOL-Pirkanmaa ry

Riitta Salmenoja
III varapuheenjohtaja
Dimension päätoimittaja
Viestintätoimikunnan puheenjohtaja

puh. 040 156 4878
e-mail. riitta.salmenoja@maol.fi
MAOL-Turku ry

Anu Penttilä
Varsinainen jäsen

Kilpailutoimikunnan puheenjohtaja
e-mail. anu.penttila@maol.fi
MAOL-Espoo ry

Hannele Rajalahti
Varsinainen jäsen

Edunvalvontatoimikunnan puheenjohtaja
e-mail. hannele.rajalahti@maol.fi
MAOL-Etelä-Pohjanmaa ry

jan-anders salenius
Varsinainen jäsen

Kansainvälisyys ja ruotsinkieliset palvelut
e-mail. jan-anders.salenius@maol.fi
MAOL-Sv.matematiklärarföreningen rf

Otso Huuska
Varsinainen jäsen

Kerhotoimikunnan puheenjohtaja
e-mail. otso.huuska@maol.fi
MAOL-Rauma ry

Petra Luukko
Varsinainen jäsen

Lukio-opetuksen toimikunnan puheenjohtaja
e-mail. petra.luukko@maol.fi
MAOL-Etelä-Karjala ry

Piia Haapsaari
Varsinainen jäsen

Jäsenmateriaali
e-mail. piia.haapsaari@maol.fi
MAOL-Oulun seutu ry

Tuomo Riekkinen
Varsinainen jäsen

Perusopetuksen toimikunnan puheenjohtaja
e-mail. tuomo.riekkinen@maol.fi
MAOL-Pohjois-Karjala ry

Varajäsenet

Janne Oinas
Mari Kaunisto
Jorma Kärkkäinen
Eija Issakainen
Anastasia Vlasova
Mika Antola

Sähköpostit ovat muotoa: etunimi.sukunimi@maol.fi

Paikalliskerhojen yhteystiedot